Domů


První kolo futsalové ligy

přidáno: 13. 11. 2019 1:30, autor: David Strejček   [ aktualizováno 13. 11. 2019 1:30 ]

    Ve čtvrtek 7. listopadu proběhlo první kolo školní futsalové ligy. Ve čtyřčlenné skupině nás postupně čekaly celky ZŠ Dr.M. Tyrše, ZŠ Kamenická a ZŠ Horní Police.
    První mač proti Vrchličáku byl pro nás celkem šťastný, soupeři lépe kombinovali, ale díky skvělým zákrokům Martina Šporera v bráně nám branku nevstřelili. Za nás naopak z trestného kopu trefil výhru 1:0 Sam Petruň.
    Proti Kamenické to je vždy těžké a ne jinak tomu bylo i tentokrát, když nás hladce přehrála 7:1, náš čestný gól vsítil Sam Petrášek. 
    Vše tedy rozhodl až poslední zápas, ve kterém nám k postupu stačila i remíza. Ta také proti Horní Polici nastala a po bezbrankovém utkání jsme mohli slavit postup do dalšího kola. Tam to ovšem bude už velmi těžké...
    

Sokolský běh republiky

přidáno: 9. 10. 2019 0:03, autor: David Strejček   [ aktualizováno 9. 10. 2019 0:03 ]


Přespolní běh

přidáno: 20. 9. 2019 1:42, autor: David Strejček   [ aktualizováno 20. 9. 2019 1:43 ]

   
Ve středu 18. září proběhlo na Mariánské louce okresní finále v přespolním běhu, ve kterém jsme i letos obsadili všechny kategorie. Pro letošní rok bylo poprvé použito měření časů pomocí čipů, takže akce získala nádech profesionálního závodu. Bohužel jako u většiny nových věcí se musejí vychytat mouchy a tak organizátoři vyhlásili pouze tři nejlepší školy v každé kategorii, zbytek bohužel ne, což mi přijde škoda. Malou náhradou jsou ale kompletní výsledky jednotlivců.
    Nejlepším naším družstvem byla mladší děvčata, která vybojovala parádní druhé místo a odnesla si stříbrné medaile. Pro třetí místo a bronz si doběhli starší chlapci. Bohužel neznáme umístění družstev mladších chlapců a starších dívek.

A jak se dařilo našim jako jednotlivcům?

Mladší dívky - 1500 m (celkem 45 závodnic)                                    Mladší chlapci - 2000 m (celkem 49 běžců)

3. místo - Kája Válková - čas 6:17                                                     19. místo - Vojta Kopecký - čas 8:31
18 . místo - Viki Danisová - čas 7:08                                                    24. místo - Honza Zajíček - čas 8:45
20. místo - Terka Pavlíková - čas 7:10                                                 26. místo - Tonda Slavík - čas 8:51
21. místo - Beáta Řezníčková - čas 7:11                                              29. místo - Sam Trojášek - čas 9:04
30. místo - Terka Polanská - čas 7:32                                                   40. místo - Patrik Klein - čas 9:34
34. místo - Vilma Pavlíčková - čas 7:38                                                42. místo - Matouš Mansfeld - čas 9:43


Starší dívky - 1500 m (celkem 47 závodnic)                                    Starší chlapci - 3000 m (celkem 47 běžců)

10. místo - Markét Vastlová - čas 6:19                                              3. místo - Bert Neumann - čas 10:55
12. místo - Nela Šprojcarová - čas 6:23                                               4. místo - Patrik Šulc - čas 11:44
20. místo - Anet Koupá - čas 6:38                                                       12. místo - Vilda Neumann - čas 12:10
31. místo - Štěpánka Němečková - čas 7:06                                       23. místo - Šimon Jedlička - čas 13:13
35. místo - Viki Jedličková - čas 7:09                                                   42. místo - Dominik Plosza - čas 15:36
                                                                                                            DNF - Ondra Pešek


Sporťák na jedničku

přidáno: 16. 6. 2019 9:33, autor: David Strejček   [ aktualizováno 11. 9. 2019 2:30 ]

    V týdnu od 10. do 14. června jsme se po loňském kurzu v Itálii opět vydali na sportovní kurz na Klínovec. Ten je zaměřen především na outdoorové aktivity. Celkem se zúčastnilo sporťáku dvacet žáků, z velké většiny deváťáků. 
    Program byl jako vždy bohatý. V den příjezdu proběhl vědomostní běh se zaměřením na otázky o Klínovci a především první pomoci a bezpečném pohybu v přírodě i na silnici. Druhý den se již vytvořily dvě skupiny, jednu čekal celodenní výlet na kolech, který všechny pořádně prověřil po fyzické stránce, druhá část vyrazila na terénních koloběžkách na singletrack a odpoledne sjeli opět na koloběžkách do Německa, kde si vyzkoušeli novinku - fly line. Podvečer proběhla hra zaměřená na orientaci na mapě a v terénu.
    Ve středu se program v podobě kol a koloběžek prohodil, s tím, že podvečer byl volný, aby všichni mohli nabrat dost sil na druhou polovinu kurzu. čtvrteční dopoledne začalo pořádně zostra, soutěží v lukostřelbě a následně disc golfu. Odpoledne jsme se opět rozdělili, část se šla vyřádit na trampolíny a druhá polovina otestovala nejen své fyzické schopnosti, ale i psychickou odolnost na lanovém centru. Odpoledne proběhla čelenkovka o ceny. Velkým zpestřením bylo povídání čechoameričana sloužícího v námořnictvu Spojených států. Vyprávěl nejen zážitky z armády, ale i z běžného života v USA. Žáci vydrželi poslouchat více jak tři hodiny a stále se na něco ptali.
    Pátek opět proběhlo prohození aktivit trampolíny - lanové centrum a poté už jen předání certifikátů a vyhlášení nejlepších účastníků, neboť celý sporťák se bojovalo o body, které rozhodly o vítězce. Tou se stala Janička Krejčíková. 
    Všichni ale makali na sto procent, nikdo neremcal, nikoho jsme za celou dobu nemuseli napomínat a díky tomu jsme si sporťák užili všichni jako jedna super parta. Za to patří všem obrovské díky. A příští rok opět v Itálii..

Fotky zde.

 

Fotbalová doba bronzová

přidáno: 2. 5. 2019 1:47, autor: David Strejček   [ aktualizováno 2. 5. 2019 1:47 ]


    Ve středu 24. dubna naše škola pořádala okresní kolo v malé kopané pro kluky osmých a devátých tříd a hned následující den i pro šesťáky a sedmáky. V obou kategoriích naši borci vykopali krásné bronzové medaile. Jaká k nim vedla cesta?
    Starší kluci si museli vybojovat postup ze čtyřčlenné skupiny. Jako první si hravě poradili s chlapci z Velkého Šenova, kdy po dvou brankách Járy Szymanského, Fabi Nguyena a jednom zásahu Lukáše Pekaře, zvítězili 5:0. Druhý mač proti Vrchličáku, byl ale pravým opakem a jasná prohra 0:5 znamenala, že vše bude záviset na posledním utkání. Tíha okamžiku se ukázala, na hřišti se odehrávala fotbalová bitva, kterou nakonec na naší stranu urval trefou Lukáš Pekař. Kluci tedy postoupily do semifinále z druhého místa, které předurčilo, že se utkáme s vítězem druhé skupiny, favorizovanou Kamenickou. Ta roli favorita splnila a po výhře 4:2 (za nás snižoval Nguyen a Szymanski z penalty) nás odsoudila k boji o třetí místo. V něm jsme si po trefách Pekaře a Nguyena poradili se ZŠ Na Stráni a vyhráli 2:0.
    Mladší kluky také čekala čtyřčlenná základní skupina. Jejich postup byl však ještě složitější... Do turnaje vstoupili proti Želenicím, i přesto, že se hrálo pouze na jednu branku, kluci pálili jednu šanci za druhou a utkání tak skončilo bez branek. Ani druhé utkání nebylo z naší strany dobře odehrané. Hned v první minutě nám bynovští kluci ze ZŠ Na Pěšině vstřelili branku, nakonec ne jedinou. Po brance Sama Petruně jsme podlehli 1:3 a postup nebyl v našich rukách, respektive nohách. Museli jsme porazit Benešov nad Ploučnicí a věřit, že Bynov bude i dál suverénní. To se nakonec podařilo, góly Sama Ferka a dalšími dvěma zásahy Sama Petruně jsme Benešov porazili 3:0 a i pomoc bynovských nás posunula do semifinále. Opět proti Kamenické.... Historie se bohužel opakovala i u mladších, když nás Kamenická jasně přejela 4:0. V medailovém klání si kluci ale spravili chuť a po gólech Martina Šporera, Sama Ferka a Martina Zalabáka, jsme porazili Vrchličák 3:0 a opět brali bronz.
    Všem klukům moc gratuluji a děkuji za předvedené výkony.

Vybíjená

přidáno: 2. 5. 2019 1:24, autor: David Strejček   [ aktualizováno 2. 5. 2019 1:24 ]

    V úterý 9.dubna 2019 se uskutečnil okresní turnaj ve vybíjené, otevřená kategorie pro žáky 4. a 5. tříd.
    Přehlášeno bylo 16. týmů, které byly rozděleny do 4. skupin po týmech. Naše skupina byla celém těžká – ZŠ Máchova, ZŠ Dr. M. Týrše, ZŠ Bynov a ZŠ Jílové.     Začali jsme se ZŠ Dr. M. Tyrše. Tento zápas byl z naší strany velmi nervózní, hrálo se bod za bodem, ale nakonec jsme bohužel prohráli o jediný bod. Poté jsme hrály se ZŠ Bynov, díky naší soustředěné a bezchybné hře jsme toto utkání zvítězili. Poslední zápas se ZŠ Jílové byl hodně těžký a bohužel jsme opět prohráli. Naši kluci ale i přesto zaslouží velký obdiv a díky za skvělou, obětavou a bojovnou hru. Reprezentovali nási: D. Jančárek, P. Kudrhalt, T. Filip, D. Jano, K. Latislav, M. Dvořák, D. Slepčík, M. Zupko, J. Lžíčář, M. Mansfeld, A. Slavík, J. Rogozinský.

E. Golcheva

Futsalové zlato

přidáno: 14. 3. 2019 7:07, autor: David Strejček   [ aktualizováno 14. 3. 2019 7:07 ]


    Ve čtvrtek 14.3. naši fotbalisté vyrazili na futsalový turnaj do Jílového. Společně s naším týmem se zúčastnily výběry škol ZŠ Kosmonautů, ZŠ Na Pěšině, ZŠ Vojanova a domácí ZŠ Jílové. Systém byl jednoduchý, každý s každým 2x 10 minut.
    První zápas jsme odehráli proti klukům z vojanovky. Do vedení nás dostal Jára Szymanski, ale vzápětí jsme inkasovali, poločas tedy skončil nerozhodně, což rozhodně nebyl stav, ze kterého jsme měli radost. Druhou půli jsme již ale jasně ovládli a po dvou brankách Jonáše Kostkuby a další trefě Szymiho jsme jasně vyhráli 4:1.
    Druhý mač proti ZŠ Kosmonautů jsme opět zvládli na výbornou a po gólech Jonáše, Lukáše Pekaře, Szymiho, Tomáše Pytlíka a Fabiána Nguyena jsme zvítězili 5:2.
    Nejvíce vstřelených branek jsme dali proti domácímu celku a po výhře 6:1 bylo jasné, že v posledním zápase budeme bojovat o celkové prvenství. Střelci v tomto utkání byli Šimon Jedlička, Peky, 2x Sam Petruň a 2x Pytel.
    Poslední krůček bývá nejtěžší a to se naplnilo i v našem posledním vystoupení na turnaji. Vedení jsme se ujali po trefě Jonáše, ale soupeř dvěma góly zápas otočil. Druhý poločas vyrovnal Peky, ale bynovští si vzali vedení zpět. V posledních dvou minutách ale nejprve znovu vyrovnal Jonáš a těsně před koncem vstřelil vítězný gól Pytel. Vyhráli jsme tedy těsně 4:3 a celkově jsme turnaj ovládli bez jediné porážky. 
    Mezi střelce se kromě výborně bránícího Jirky Neuberga zapsali všichni naši borci. Obrovský díl na úspěchu měl i parádně chytající Matěj Rojko. Klukům ještě jednou moc gratuluji za příkladnou reprezentaci naší školy.

Smolný basketbal

přidáno: 6. 3. 2019 2:23, autor: David Strejček   [ aktualizováno 6. 3. 2019 2:23 ]

    Poslední únorový den se na ZŠ Dr.M. Tyrše konalo okresní finále v basketbalu starších chlapců. I naše škola se zapojila do bojů o postup na krajské kolo, ale bohužel neúspěšně...
    Konkurenty nám byly týmy ze škol Dr.M. Tyrše, Rumburku, Varnsdorfu a superfavorit ZŠ Komenského.
    Úvodní utkání nás svedlo do boje s Varnsdorfem. Lépe jsme začali my, když jsme se rychle ujali vedení, které jsme v podstatě drželi až do konce. Minutu před koncem se ale díky našim laciným chybám dostali hosté do vedení 11:10. V posledních vteřinách na sebe vše vzal náš suverénně nejlepší hráč, Šimon Průša, který byl s klaksonem faulovám a mohl házet dva trestné hody. Proměnění obou by znamenalo naše vítězství. To se bohužel nestalo, ale jedna proměněná šestka poslala zápas do prodloužení. Tam naši borci selhali a Varnsdorf nás porazil 18:13.
    Druhý mač proti Komenčáku, který tvořili pouze baskeťáci, měl jediný cíl a to neutrhnout si ostudu a příliš velkou prohru. Komenčák svou roli potvrdil a jasně nás přejel v poměru 33:6. I tak jsme s ním uhráli nejlepší výsledek ze všech zúčastněných mužstev.
    Pokud jsme chtěli pomýšlet na medaili, museli jsme zbývající dva zápasy vyhrát. První překážkou byl domácí Vrchličák. Opět jsme do utkání vstoupili skvěle, celý zápas jsme vedli. V posledních vteřinách jsme ale opět hloupě faulovali a protivník proměnil oba své trestné hody a po tuhé bitvě zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 7:6, což opravdu zamrzelo.
    V posledním utkání s týmem, který zatím také nevyhrál, Rumburkem, šlo tedy o to, neskončit poslední. To se nám naštěstí podařilo, když jsme tým z výběžku přehráli 18:13 a celkově tedy obsadili čtvrté místo.
    Hochům nelze upřít snaha a bojovnost, ale chtělo by to lépe plnit pokyny a vyvarovat se zbytečným faulům a hloupým chybám, které nás stály medaili. Vyzdvihnout musím znovu výkon Šimona Průši, který se postaral téměř o všechny naše body a byl jasným lídrem Máchovky.

Valentýnské ringo

přidáno: 6. 3. 2019 2:03, autor: David Strejček   [ aktualizováno 6. 3. 2019 2:03 ]

    14.2. se po roční odmlce opět konal turnaj v ringu smíšených dvojic. Soutěžilo se ve dvou kategoriích a to 6. + 7. třídy a 8. + 9. třídy. V kategorii starších se do soutěže nakonec přihlásilo pouze pět dvojic (osmáci v podstatě všechny sportovní aktivity bojkotují). Systémem každý s každým si vítězství vybojoval pár Máňa Urbánková a Jonáš Kostkuba, před druhými Majdou Andrlovou a Fabiánem Nguyenem a třetí dvojicí Viki Mandzákovou a Čendou Slavíkem.    
    Mezi mladšími byl zájem přeci jen větší. Hrály se tedy dvě skupiny, ze kterých první dva celky postoupily do finálové skupiny a poražení se utkali v tabulce o umístění. Celkové vítězství připadlo dvojici Anča Kuzněcovová a Radek Havlík, druzí byli Štěpánka Němečková a Zdenda Juříček a bronz vybojovali Clea Gurgulová s Kubou Jiráskem.
    Všem zúčastněným děkuji za předvedené výkony a pohodovou atmosféru.

Fotky zde.

Lyžák jako z Mrazíka

přidáno: 24. 1. 2019 2:18, autor: David Strejček   [ aktualizováno 24. 1. 2019 2:18 ]

    I letos jsme opět ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec vyrazili na lyžák. Bohužel byl o kurz tak velký zájem, že se na všechny nedostalo, což mě velmi mrzí... Nakonec vyrazilo rekordních 38 žáků ze sedmých tříd. Po příjezdu na nás všechny čekaly hromady sněhu (za deset let, co na Klínovec jezdím, si tolik sněhu nepamatuji).
    Obrovská sněhová nadílka nám však nepřinesla pouze radosti, ale i starosti. Lyžařský areál byl první den zcela mimo provoz, druhý den nám pustili alespoň vlek pod hotelem a až od středy byl částečně v provozu areál celý. Museli jsme tedy upravit léty prověřený a zaběhlý program.
    Co se vyžití dětí, o nic nepřišly. Velmi nás potěšilo, že z 18 žáků, kteří neuměli lyžovat, to nakonec zvládli všichni a doufejme, že se jim to zalíbilo a na lyžování nezanevřou ani po kurzu. Kromě výuky lyžování probíhala i výuka na snowboardu, která také měla vesměs pozitivní ohlas. 
    Lyžák ale není jen o ježdění na sjezdovkách. Večery byly naplněny jak vzdělávacími přednáškami na téma bezpečného pohybu na horách, deset pravidel FIS a první pomocí, tak zábavnými hrami a poslední večer pořádnou diskotékou, kterou si všichni parádně užili. Nebýt třech menších zranění, byl by letošní kurz naprosto bez problémů. Děkuji všem kolegům, jmenovitě Lucce Lžíčařové, Radku Špátovi a Martinu Charvátovi a samozřejmě i všem lyžařům a snowboarďákům za super kurz.

Fotky zde.

1-10 of 179