Domů‎ > ‎

And 1 Cup - basketbal

přidáno: 18. 3. 2016 5:04, autor: David Strejček   [ aktualizováno 18. 3. 2016 9:26 ]
    V pátek 18.3. proběhlo okresní kolo v basketbalu mladších žáků pod hlavičkou And 1 cup. Za naší školu bojovala sestava: tahouni týmu Tom Sťahel a Šimon Průša, které statně podporovali Adam Sláma, David Šíma, Fáfa Galamba, Vojta Feledi a Adam Jandl.
    Do turnaje bylo přihlášeno nakonec šest týmů, které se rozdělily do dvou skupin. Na nás ve skupině čekal velký favorit celého turnaje ZŠ Komenského a Varnsdorf. Druhou skupinu tvořila družstva pořádající ZŠ Dr.M. Tyrše, ZŠ Kamenická a ZŠ Želenice.
    Hned v prvním mači nás vyzvali borci z Komenčáku. Naši kluci se však soupeře nezalekli a srdnatě bojovali. Na vítězství to sice nestačilo, ale i tak prohra 8:12 nebyla žádnou ostudou (Komenčák dle předpokladů později celý turnaj opanoval).
    Bylo tedy jasné, že se o našem turnajovém osudu rozhodne proti Varnsdorfu. Kluci i tentokrát na hřišti nechali všechno a odměnou bylo přesvědčivé vítězství 13:6. Čekali jsme tedy na poslední zápas skupiny, který pro nás vyzněl příznivě a mohli jsme se těšit na semifinále s vítězem druhé skupiny, Kamenickou.
    I ve třetím zápase jsme herně přesvědčili o svých kvalitách a bojovnosti. Výsledkem bylo vedení téměř po celou dobu zápasu. Ještě 2 vteřiny před koncem jsme vedli o jeden bod a už jsme se viděli ve vytouženém finále, avšak po taktické chybě jsme necelé dvě vteřiny před koncem dostali nešťastný koš a sen o finále se nám po výsledku 13:14 rozplynul mezi prsty.
    Museli jsme však zvednout hlavy a namotivovat se na boj o bronzové medaile, ve kterém nás čekala další basketbalově založená škola, ZŠ Želenice. Z každého pohybu a doteku s míčem bylo cítit, že naši kluci bez medaile skutečně odjet nechtějí. To se také vyplnilo a po jednoznačném vítězství 10:3 kluci mohli slavit konečné třetí místo!!
    Chtěl bych našim borcům ještě jednou moc pogratulovat a poděkovat za parádní reprezentaci školy a super výsledek!

    Fotky z turnaje naleznete zde.