Domů‎ > ‎

Basket mladších

přidáno: 23. 3. 2017 3:32, autor: David Strejček   [ aktualizováno 23. 3. 2017 3:32 ]
    Konečně to cinklo!!!  Ve čtvrtek 23.3. naši kluci vybojovali krásné třetí místo na okresním kole v basketbalu 6. - 7. tříd. Bohužel i v této kategorii pokračoval stav málo přihlášených škol, takže o postup do krajského kola se popraly školy ZŠ Dr.M. Tyrše, ZŠ Komenského, ZŠ Varnsdorf a naše Máchovka.
    V prvním utkání nás vyzval Vrchličák. Vstup do turnaje se nám moc nevydařil, když kluci neplnili taktické pokyny a působili dost "jankovitě" a trestem byla prohra 0:4, která hodně zamrzela, neboť jsme věděli, že boj o medaile bude za této situace velmi náročný.
    Klíčovým se pro nás stal mač s Varnsdorfem. Naši borci konečně začali na hřišti předvádět to, co jsme si řekli v kabině a hned se změnil obraz hry. To se odrazilo i ve výsledku, když jsme Varnsdorf porazili 10:4 a naděje na placku opět ožila. 
    Jelikož poslední zápas proti supersilnému favoritovi na postup, Komenčáku, bylo jasné, že vítězství nejspíše neurveme, o tom jakou medaily získáme rozhodne utkání mezi Vrchličákem a Varnsdorfem. V Případě, že by Varnsdorf porazil Vrchličák o tři body, brali bychom druhé místo, jinak skončíme třetí. Varnsdorf sice zvítězil, ale jen o dva body a tak už před posledním utkáním bylo jasné, že budeme bronzoví.
    Zápas proti Komenčáku jsme nezačali vůbec špatně u ujali se vedení. Osobní obrana změněná na zónovou dělala protihráčům dlouho problémy a držela nás ve hře. Poté však Komenčák ukázal svou sílu a zvítězil 13:8, což není vůbec špatný výsledek (lépe s ním nikdo nezahrál...).
    Naším lídrem byl jednoznačně Šimon Průša, ke kterému se více či méně přidali i ostatní a svou bojovností zanechali na turnaji velmi dobrý dojem, o čemž svědčí uznání ostatních účastníků. Klukům patří velké díky za reprezentaci školy a gratulace :)

Fotky zde.