Domů‎ > ‎

Basket starších

přidáno: 20. 3. 2017 7:36, autor: David Strejček   [ aktualizováno 20. 3. 2017 7:36 ]
    Pondělí 20.3. bylo ve znamení basketbalu chlapců 8. & 9. tříd, kteří vyrazili na okresní finále na ZŠ Dr. M. Tyrše. Letos se do turnaje přihlásilo pouze pět škol, z toho jen tři děčínské....
    Naše družstvo bylo bohužel oslabeno o Toma Sťahela, takže z čistokrevných baskeťáků byl na soupisce jenom Nikola Šešulka. Jemu zdatně sekundoval Míra Šrajbr, Vojta Feledi, Milan Štefan, Martin Fendyk, Radim Rygar a Martin Pytlík. Bohužel trochu za očekáváním byli Míra Stýblo, Petr Holešinský i fotbalový tahoun Michal Štučka.   
    V prvním utkání jsme bojovali s jediným papírově vyrovnaným soupeřem, pořádajícím Vrchličákem. Bitva to byla vyrovnaná i na hřišti, ale bohužel po individuálních pochybeních jsme prohráli těsně 10:13. Hned na začátku tedy bylo jasné, že abychom neobsadili poslední místo, budeme muset překvapit s jedním ze silných soupeřů, konkrétně v Děčíně po dlouhá léta se suverénním Komenčákem, Gymnáziem Rumburk či ZŠ Varnsdorfem. To se ale nepodařilo a se  všemi jsme padli. S Varnsdorfem 4:15, Rumburkem vysoko 2:25 a nejtěsněji s Komenčákem 8:13.
    Ve hře jsme doplatili na neproměňování našich střeleckých příležitostí a na hloupé fauly, po kterých nás soupeři nemilosrdně trestali ze šestek. Co se ovšem nedá klukům zapřít, je bojovnost a velké nasazení v každém mači. Basketbalově jsme však jako celek nestačili ani přes dobré výkony jednotlivců.

Fotky zde.