Domů‎ > ‎

Bez porážky, přesto druzí

přidáno: 9. 4. 2018 1:31, autor: David Strejček   [ aktualizováno 9. 4. 2018 23:36 ]
    V pátek 6.4. proběhl turnaj v sálové kopané pro žáky 4. a 5. tříd. I naše škola vyslala své reprezentanty, kterými byli Sam Petruň, Martin Šporer, Dominik Beneš, Lukáš Hanzalius, Kuba Moravec, Honza Zajíček, Tomáš Vašek, Marek Frost, Kuba Lžíčař a Matouš Mansfeld. 
    Turnaje se celkem zúčastnilo šest výběrů ze škol ZŠ Želenice, Kamenická, Dr.M. Tyrše, Kosmonautů a Na Stráni. Čekalo nás tedy pět utkání, jelikož se hrálo systémem každý s každým.
    Prvním naším vyzyvatelem byli chlapci ze Želenic, se kterými jsme si poradili po gólech Sama Petruňe poměrem 2:0 a vstup do turnaje se nám tedy vydařil. Druhý zápas proti Vrchličáku pro nás tak dobře nezačal, když se soupeř dostal do vedení a za nás stihl pouze vyrovnat Sam Petruň na konečných 1:1. Byla to tedy první bodová ztráta. I ve třetím utkání jsme měli pouze jediného střelce a nebyl jím nikdo jiný, než opět Sam Petruň. Díky jeho dvěma brankám jsme zvítězili nad ZŠ Na Stráni 2:1. 
    Čtvrtý duel nás svedl dohromady s velkým favoritem, Kamenickou. Ta zatím procházela turnajem bez porážky a s výraznými výsledky. Naši kluci ale předvedli heroický výkon. Luky Hanzalius se postaral o vedení 1:0, ale to nám dlouho nevydrželo a Kamenická srovnala. Jenže jsme měli v týmu Sama, který opět posunul skóre v náš prospěch. Poté co se znovu trefil Luky Hanzalius, jsme porazili přesvědčivě Kamenickou 3:1 a na dosah bylo celkové vítězství v turnaji. Chyběl pouze poslední krok a to porazit výběr ZŠ Kosmonautů...
    Rozhodující duel pro nás nezačal dobře, když nás soupeř zatlačil před vlastní branku a po závaru v pokutovém území se ujal vedení 1:0. Nám se bohužel podařilo minutu a půl před koncem pouze vyrovnat a to zásluhou Matouše Mansfelda na konečných 1:1.
    Bylo tedy jasné, že když Kamenická vyhraje svůj poslední zápas proti Stráni, budeme druzí. Stráň ještě 3 minuty před koncem držela remízový výsledek, který by nám zaručil prvenství. Poté však branky začaly padat a Kamenická zvítězila 2:1 a nám tak připadly stříbrné medaile. Kluci podali parádní výkony a druhé místo dalo vzpomenout na bývalé fotbalové úspěchy Máchovky. Kromě stříbra byl z našeho týmu zvolen i nejlepší brankář turnaje a to Martin Šporer a nejlepší střelec, Sam Petruň.
    Klukům patří velké poděkování a jsou příslibem do budoucna.

    Fotky zde.