Domů‎ > ‎

Další fotbalová medaile

přidáno: 24. 4. 2018 10:37, autor: David Strejček   [ aktualizováno 24. 4. 2018 10:38 ]
    Pondělí 23.4. naše škola znovu pořádala okresní kolo v malé kopané pro žáky osmých a devátých tříd. Kromě Máchovky se soutěže zúčastnily výběry ZŠ Kamenická, ZŠ Na Pěšině, ZŠ Vojanova, ZŠ Boletice, ZŠ Březová a ZŠ Varnsdorf.
    Naši borci byli nalosováni do čtyřčlenné základní skupiny společně s Varnsdorfem, Bynovem a Boleticemi.
    Úvodní utkání proti nejvzdálenějšímu soupeři, Varnsdorfu, jsme zvládli bez problémů a po brankách Fabiána Nguyena, Nicolase Horvátha Vojty Žáka hladce zvítězili 3:0. Tato výhra nám dodala klidu do dalšího průběhu turnaje.
    Druhým naším vyzyvatelem byl tým z Bynova. Ani tentokrát nás soupeř nezaskočil a vyhráli jsme i druhý mač a to v poměru 2:0, když skóroval opět Vojta Žák a Jára Szymanski.   
    Další tři body do tabulky znamenaly, že už máme jistý postup do vyřazovacích bojů. Otázkou však zůstávalo, z jakého místa.. Kluci ale nenechali nic náhodě a poslední skupinové utkání proti Boleticím ovládli jasně 5:0 (branky Milan Štefan, Vítek Antoš, Vojta Žák, Fáfa Galamba a Jára Szymanski). Svou skupinu jsme tedy bez porážky a obdrženého gólu jasně  opanovali a vyhnuli se tak v semifinále favorizovanému výběru z Kamenické.
    Semifinále jsme stejně jako poslední zápas ve skupině zvládlii a hladce vyhráli 5:0 a ZŠ Březovou odsunuli do boje o třetí místo. Za nás se trefili Milan Štefan, Nicolas Horváth, Vojta Lžíčař, Vojta Žák a Jára Szymanski. 
    Očekávané finále proti Kamenické bylo velmi vyrovnané, na šance jsme soupeře jasně přehráli. Na ty se ale bohužel nehraje a po šťastné trefě soupeře, kdy si náš brankář Luky Pekař vybral slabší chvilku, Kamenická urvala finálové vítězství 1:0 a na nás zbylo "jen" druhé místo.
    Nutno říci, že mě kluci svým výkonem mile překvapili. Skóre 15:1 je taky parádní. Naši borci si zaslouží pochvalu a uznání. Díky. 

Fotky zde.