Domů‎ > ‎

Další postup v Coca Cola Cupu

přidáno: 7. 11. 2013 1:33, autor: David Strejček   [ aktualizováno 7. 11. 2013 1:47 ]
    Ve středu 6.11. jsme jeli do Benešova nad Ploučnicí na okresní kolo Coca Cola Cupu. I tentokrát jsme neměli plnou sestavu a museli jsme si vystačit pouze s jedenáctkou borců. Hned na začátku nás čekalo milé překvapení, protože účast odřeklo družstvo ZŠ Šluknovská a tak byla první, kontumační výhra 3:0 doma.
    Další zápasy jsme si ale museli vybojovat přímo na trávníku. Prvním soupeřem nám byl manšaft ZŠ Slovanka z České Lípy. Toto utkání pro nás začalo velice úspěšně, když již ve druhé minutě bylo skóre 1:0 pro nás. Naštěstí branky přibývaly a v poločase byl stav 5:0. Po změně stran začaly na straně českolipských pracovat  nervy a naši se bohužel nechali strhnout a vysloužili si tak dvě žluté karty za protesty. Naštěstí se nezměnil obraz hry a po dalších třech vstřelených brankách a výborně chycené penaltě jsme zvítězili jasně 8:0.
    Bylo tedy jasné, že o postup se popereme s domácím celkem ZŠ Benešov nad Ploučnicí, který také zvládl porazit ZŠ Slovanka. Tento fakt byl patrný i na průběhu zápasu. Nervózní první půle skončila vyrovnaným stavem 1:1, poté co jsme proměnili pokutový kop, ale v závěru poločasu se domácím podařilo srovnat. V kabině tak kouč Tomáš Vlasák pronesl svou tradiční motivační řeč a šlo se na to. Začátkem druhého poločasu jsme se dostali pod tlak, ale z gólu jsme se i přesto radovali my. Vedení 2:1 naše kluky uklidnilo a postupně vsítili další dvě branky a utkání skončilo 4:1 v náš prospěch. I přesto je třeba vyzdvihnout kvalitu protihráče, kterým nám byl v letošním ročníku zatím nejtěžším soupeřem.

Celému týmu moc gratulujeme a přejeme hodně zdaru v regionálním kole, kde se bude hrát již o republikové finále. Bylo by super navázat na loňskou účast a proto doufejme, že naše družstvo odjede na další kolo v plné a tedy nejsilnější možné sestavě.