Domů‎ > ‎

Fotbalová doba bronzová

přidáno: 2. 5. 2019 1:47, autor: David Strejček   [ aktualizováno 2. 5. 2019 1:47 ]

    Ve středu 24. dubna naše škola pořádala okresní kolo v malé kopané pro kluky osmých a devátých tříd a hned následující den i pro šesťáky a sedmáky. V obou kategoriích naši borci vykopali krásné bronzové medaile. Jaká k nim vedla cesta?
    Starší kluci si museli vybojovat postup ze čtyřčlenné skupiny. Jako první si hravě poradili s chlapci z Velkého Šenova, kdy po dvou brankách Járy Szymanského, Fabi Nguyena a jednom zásahu Lukáše Pekaře, zvítězili 5:0. Druhý mač proti Vrchličáku, byl ale pravým opakem a jasná prohra 0:5 znamenala, že vše bude záviset na posledním utkání. Tíha okamžiku se ukázala, na hřišti se odehrávala fotbalová bitva, kterou nakonec na naší stranu urval trefou Lukáš Pekař. Kluci tedy postoupily do semifinále z druhého místa, které předurčilo, že se utkáme s vítězem druhé skupiny, favorizovanou Kamenickou. Ta roli favorita splnila a po výhře 4:2 (za nás snižoval Nguyen a Szymanski z penalty) nás odsoudila k boji o třetí místo. V něm jsme si po trefách Pekaře a Nguyena poradili se ZŠ Na Stráni a vyhráli 2:0.
    Mladší kluky také čekala čtyřčlenná základní skupina. Jejich postup byl však ještě složitější... Do turnaje vstoupili proti Želenicím, i přesto, že se hrálo pouze na jednu branku, kluci pálili jednu šanci za druhou a utkání tak skončilo bez branek. Ani druhé utkání nebylo z naší strany dobře odehrané. Hned v první minutě nám bynovští kluci ze ZŠ Na Pěšině vstřelili branku, nakonec ne jedinou. Po brance Sama Petruně jsme podlehli 1:3 a postup nebyl v našich rukách, respektive nohách. Museli jsme porazit Benešov nad Ploučnicí a věřit, že Bynov bude i dál suverénní. To se nakonec podařilo, góly Sama Ferka a dalšími dvěma zásahy Sama Petruně jsme Benešov porazili 3:0 a i pomoc bynovských nás posunula do semifinále. Opět proti Kamenické.... Historie se bohužel opakovala i u mladších, když nás Kamenická jasně přejela 4:0. V medailovém klání si kluci ale spravili chuť a po gólech Martina Šporera, Sama Ferka a Martina Zalabáka, jsme porazili Vrchličák 3:0 a opět brali bronz.
    Všem klukům moc gratuluji a děkuji za předvedené výkony.