Domů‎ > ‎

Hořkosladké krajské finále

přidáno: 30. 4. 2014 2:15, autor: David Strejček   [ Aktualizováno 5. 5. 2014 3:29 uživatelem Radomíra Kotrchová ]
    V úterý 28.4. jsme zajeli do Teplic na krajské finále v malé kopané, kam se po vyhraných okresních kolech probojovalo jak družstvo mladších tak starších žáků.

    Starší kategorie:

    Družstvo žáků 8. - 9. tříd odcestovalo na turnaj v dost okleštěné sestavě, chyběli nám 3 hráči ze základu a neměli jsme nikoho na střídání. Naši hoši byli vylosováni do skupiny s celky ZŠ Budovatelů Jirkov, ZŠ U Stadiónu Most a super favoritem turnaje, domácí ZŠ Edisonova Teplice.
    První utkání nás hned čekalo s Teplicemi. Utkání se pro nás vyvíjelo nad očekávání dobře a s velmi dobrou obranou jsme drželi remízový výsledek 0:0 ještě 3 min před koncem. Po super zákrocích našeho gólmana si Milan Novák vybral slabší chvilku, kterou domácí potrestali a vstřelili vítěznou branku. Výsledek 0:1 však byl dobrým počinem a příslibem do dalších mačů.
    Bohužel očekávání se nenaplnila a družstvo, tvořené téměř z poloviny náhradníky, nestačilo ani přes veškerou snahu na další soupeře a podlehlo jim 4:0 (x Jirkov) a 5:0 (x Most). Obsadili jsme tak s nelichotivým skóre 0:10 poslední místo v tabulce a turnaj pro nás skončil.

    Mladší kategorie:

    Naopak mladší žáci přijeli do Teplic v plné sestavě s tohou poprat se o turnajové vítězství. Ve skupině nám byli překážkou v cestě za naším snem týmy ZŠ Jaroslava Pešaty Duchcov, ZŠ Mírová Ústí nad Labem a ZŠ K. Jeřábka Roudnice nad Labem.
    První zápas jsme nastoupili proti Roudnici, kterou jsme snadno přehráli góly Matěje Šmalcla, Toma Chrousta a Lukyho Voseckého 3:0, a vstup do turnaje se nám tedy povedl. Zápas s Duchcovem se nesl v podobné režii, zapojili se noví střelci, konkrétně Venca Sejk a Dejv Carva, po jejichž brankách jsme zvládli i druhé utkání, tentokrát 2:0. Bylo tedy jasné, že se o vítězství ve skupině a lepší výchozí pozici do dalších bojů utkáme s Ústím. Poslední zápas ve skupině nás však nezastihl v nejlepší formě a soupeři jsme podlehli 3:0, obsadili tak druhé místo ve skupině a bohužel tedy i zápas navíc v podobě čtvrtfinále.
    Ve čtvrtfinále jsme se rychle oklepali z první prohry a ZŠ Písečnou Chomutov jsme snadno přehráli 3:0. Góly se na tom podílel Luky Vosecký, Matěj Šmalcl a Martin Pytlík. Bylo tedy jasné, že si zahrajeme o medaile, jen jsme zatím nevěděli o jaké.
    Semifinále proti favoritům z domácí ZŠ Edisonova Teplice bylo oslavou malé kopané. Hrál se velmi pohledný a napínavý zápas, kteří mnozí označovali jako předčasné finále. Do vedení jsme se dostali brankou Matěje Šmalcla my, soupeř však ještě v první půli reagoval a vyrovnal na 1:1. Stejný průběh měl i druhý poločas, kdy jsme se dostali opět brankou Matěje Šmalcla do vedení, ale Teplice po nejistém zákroku Petra Němce srovnaly na 2:2. Tímto stavem skončila i základní hrací doba a o postupu do finále rozhodoval penaltový rozstřel. První šli na řadu domácí, kteří ale první penaltu poslali mimo branku. Za nás otevíral rozstřel náš nejlepší střelec turnaje Matěj Šmalcl, ale bohužel trefil jen břevno. Druhou penaltu náramně vychytal Petr Němec a napravil tak své zaváhání z konce druhého poločasu. Druhý náš pokutový kop střílel Venca Sejk, jeho prudkou ránu k tyčce však soupeřův gólman dobrým výběrem strany chytil. Poslední penaltu soupeř proměnil, i když si na ní Petr "sáhl". Vše tedy vyselo na Lukáši Voseckém... Tentokrát však štěstí bylo na straně domácích a i poslední naší penaltu teplický gólman chytil a se svým týmem se radoval z postupu do finále.
    Na nás zbylo "pouze" utkání o 3. místo proti Ústí, které také smolně vypadlo s papírově výrazně slabším celkem ZŠ Prokopa Holého Louny. Ústí jsme měli ze skupiny co vracet a průběh utkání tomu nasvědčoval. Soupeře jsme přehrávali a ještě 3 minuty před koncem byl stav utkání 0:0. Poté jsme ovšem udělali fatální chybu v obraně, kterou protihráči nemilosrdně potrestali a vstřelili vítězný gól. Na nás tedy bohužel zbylo nepopulární čtvrté místo, které bolelo o to více, že jsme věděli, jaký kousek jsme byli od parádního výsledku...
    I tak chlapcům patří velká gratulace, neboť čtvrté místo v kraji je super výsledek!!! Pro úplnou informaci, tepličtí ve finále snadno přehráli Louny a zvítězili..

Fotky z turnaje naleznete zde