Domů‎ > ‎

Krajský pohár ve futsalu

přidáno: 12. 3. 2017 6:25, autor: David Strejček   [ aktualizováno 12. 3. 2017 14:38 ]
    V pátek 10. března proběhl krajský pohár ve futsalu v Městské hale Chomutov a naše škola byla u toho. Poprvé naši sportovci nastoupili v nových dresech, ty jim však příliš úspěchů nepřinesly...
    Ve čtyřčlenné skupině jsme postupně narazili na celky ZŠ Edisonova Teplice (největší favorité soutěže), ZŠ Chomutovská Kadaň a ZŠ Rabasova Ústí nad Labem.
    Teplické rivaly jsme dostali jako soupeře do zahajovacího zápasu celého turnaje, hraného na 2 x 8 min. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a brzy se díky Milanovi Štefanovi dostali do vedení 1:0. Tento stav svítil na tabuli i po prvním poločase, ve kterém kluci teplické téměř k ničemu nepustili. Bohužel druhý poločas byl jako den a noc a po hloupých individuálních chybách jsme nakonec prohráli jednoznačně 1:5, i tak jsme s teplickými uhráli nejlepší výsledek ze všech ve skupině a jako jediní jsme jim dokázali vstřelit branku.
    Druhými vyzyvateli byli hráči Kadaně. Tentokrát byla hra velmi vyrovnaná, což potvrzovalo i poločasové skóre 0:0. Druhý poločas však znovu pokazili dvě individuální hrubé chyby, neproměněný únik dvou našich hráčů na samotného brankáře, takže ani parádní gól Michala Štučky z poloviny hřiště nestačil. My jsme si tak připsali druhou prohru ve skupině, tentokrát 1:2 a rozloučili jsme se s postupem do vyřazovací části.
    V posledním zápase proti Ústí nad Labem jsme již hráli pouze o čest a první body do tabulky. I tentokrát osud zápasu ovlivnila hloupá ztráta míče, po které jsme prohrávali 0:1. Naštěstí se z volného přímého kopu parádně trefil opět Michal Štučka, což stačilo pouze na remízu 1:1 a jen jediný bod v tabulce a celkově sedmé místo.
    Budeme se muset smířit s tím, že po ukončení programu rozšířené výuky fotbalu, již nebudeme sbírat tolik úspěchů, na které jsme byli v posledních letech zvyklí... Kluci svou reputaci ještě mohou zachránit na dubnové malé kopané, tak jim držme pěsti, aby alespoň částečně navázali na dobré fotbalové jméno Máchovky.