Domů‎ > ‎

LVK Klínovec 2017

přidáno: 18. 1. 2017 1:34, autor: David Strejček   [ aktualizováno 18. 1. 2017 1:34 ]
    Ve dnech 8. - 13. ledna jsme se vydali již tradičně na lyžák na Klínovec ve spolupráci se SportCentrem Klínovec. Letos byl mezi sedmáky enormní zájem a tak se na všechny ani nedostalo, ale nemusí zoufat, příští rok budou mít přednostní právo si vše vynahradit...
    Největší změnou oproti předchozím rokům byla letošní opravdová zima, která nám připravila mnoho radostí, ale bohužel i starostí...
    Po příjezdu na místo následoval již zaběhlý režim, vypůjčení vybavení, večeře a seznámení s chodem kurzu. Druhý den se všech 35 žáků rozdělilo do družstev dle výkonnosti, ve kterých probíhala samotná výuka a to jak lyžování, tak snowboardingu pod vedením místního instruktora lyžařské školy JPK. Aby vše nebylo jen o výuce, středeční odpoledne je již po léta vyhrazeno radovánkám ve sněhu. Svalům i bránici dá zabrat "vyhoněná", ale nejvíc radosti stejně udělala sněhová bitka mezi žáky a učiteli. Kdy se také žákům poštěstí pořádně ve sněhu vyválet své učitele a vrátit jim všechny útrapy :-)
    Večerní program byl též jak zábavný, tak vzdělávací. Kromě různých her a diskotéky proběhly i přednášky o bezpečném pohybu v horách a první pomoci.
    Dostáváme se i ke strastím, které nám letošní zima přichystala. Díky povětrnostním podmínkám, se pro nás v pátek nemohl dostat autobus, jelikož příjezdové komunikace byly nesjízdné. Hotel Star 4 Lesní Zámeček nám však vyšel vstříct a připravil nám provizorní nocleh ve společenské místnosti, extra večeři a snídani a to vše zcela zdarma, za což jim patří obrovský dík. V sobotu to s odjezdem vypadalo také bledě, ale vymyslela se varianta, že batohy nám odveze dodávka k autobusu (pro osobní vozidla byla jedna cesta s opatrností sjízdná). My jsme se pomocí lanovek přepravili za chumelenice a vichru do Jáchymova, kam už se autobus dostal. Vše by bylo super dobrodružství, kdyby velká část žáků nedostala horečky a zdravotní problémy. Nakonec ale naše výprava v pořádku dorazila do Děčína a opravdu budeme mít na co vzpomínat.
    Na závěr bych chtěl poděkovat svým kolegům Lucce Lžíčařové, Radku Špátovi a zdravotníkovi Martinu Charvátovi, že to se mnou všechno zvládli. Žákům, že v tu pravou chvíli zaťali zuby a překonali nesnáze a ještě jednou hotelu Lesní Zámeček, SportCentru Klínovec a SkiAreálu Klínovec, za ochotu a bezplatné služby při řešení našeho opožděného odjezdu (strava, ubytování, doprava lanovkami, odvoz zavazadel dodávkou). Jste skvělí, moc díky!!!

Dokonce se o nás psalo i v tisku:


Kompletní fotogalerie z LVK zde.