Domů‎ > ‎

Lyžák 2015

přidáno: 13. 1. 2015 8:44, autor: David Strejček   [ aktualizováno 13. 1. 2015 8:49 ]
    Od 4. do 9. ledna proběhl již tradiční lyžařský kurz ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec. Letos jsme si oproti minulým rokům nemohli přát lepší sněhové podmínky. Sice nás nezastihlo azurové nebe, ale i tak nám počasí celkem přálo.
    Větší výzvou bylo 18 nelyžařů ze 35 účastníků. Již v den příjezdu po vyzvednutí vybavení bylo jasné, že s některými nás čeká pěkný oříšek. Večerní program naplnilo povídání o režimu na LVK, denním programu a předběžné rozdělení do družstev.
    Pondělní dopoledne začala všechna družstva na lyžích. Nejpočetnější bylo družstvo pokročilých, které se vydalo ihned na vrchol Klínovce, aby okusilo všechny místní sjezdovky. Začátečníci se na cvičné sjezdovce seznamovali s lyžováním vůbec poprvé v životě. Po dopoledním programu došlo k úpravám družstev, která vydržela až do konce. Navíc se do výcviku zapojil instruktor Přemek z lyžařské školy JPK, který postupně seznamoval a učil všechna družstva na snowboardu.
    Tento režim probíhal celý týden. Večery naplňovaly různé aktivity. Bezpečnost na svahu a 10 pravidel FIS, zásady první pomoci v podání našeho zdravotníka Martina Charváta, který má bohaté zkušenosti ze svého zaměstnání, film o extrémním lyžování a snowboardingu a samozřejmě i hry na pobavení.
    Nejvíce legrace si všichni užili ve středu odpoledne, kdy jsme si dali odpočinek od broušení svahů. Čekala nás již legendární hra ve sněhu na vyhoněnou a samozřejmě závěrečná sněhová bitva ve stylu všichni proti všem :)
    Během celého pobytu jsme si všichni užili spoustu zábavy. Kromě jednoho všichni začátečníci zvládli sjíždět sjezdovky a vyjíždět na vleku, což je obdivuhodné. Vyhnuly se nám i úrazy (až na kotník 5 min před odjezdem domů...). Za odměnu tak každý dostal pamětní certifikát a tričko.
    Závěrem bych chtěl moc děkova za účast. Díky patří p.uč. Lžíčařové, p.uč. Špátovi a Martinovi Charvátovi. Příští rok znovu ;)

Fotky zde
Video zde
Více videí na školním facebooku