Domů‎ > ‎

Lyžák 2016

přidáno: 11. 1. 2016 23:43, autor: David Strejček   [ aktualizováno 11. 1. 2016 23:43 ]
    První lednovou neděli jsem vyrazili na každoroční lyžařský kurz, který se i letos konal ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec, který nám připravuje luxusní podmínky pro pobyt na horách. Před odjezdem všechny děsil stav českých hor, kdy po sněhu nebylo ani vidu. Naštěstí se příroda umoudřila a již při příjezdu jsme byli jako v pohádce, když jsme dorazili do zasněžené krajiny.
    Místní areál ale utrpěl vánoční oblevou a i přes všechnu snahu se lanovky rozjely až v úterý. Pondělí tak bylo vyplněno aktivitami a hrami na sněhu, při kterých se všichni řádně vyřádili . Od úterka už nastal již zajetý režim třech družstev, která se střídala na lyžích i na snowboardu. Večerní program vyplňovala jak zábava, tak i vzdělávání v podobě přednášek o bezpečném pohybu na sjezdovkách, pravidlech FIS, lyžařské výstroji a výzbroji a také nás navštívil záchranář Horské služby.
    Na památku si každý odvezl tričko a certifikát, jenž všem budou připomínat super týden strávený na Klínovci. Nutno dodat, že i největší pesimisté se nakonec naučili lyžovat. Závěrem bych chtěl poděkovat všem kolegům, kteří se lyžáku zúčastnili a hlavně všem žákům, protože takhle pohodový kurz jsme dlouho neměli.

    Fotky najdete zde, videa na našem facebooku.