Domů‎ > ‎

Lyžák 2018

přidáno: 23. 1. 2018 5:24, autor: David Strejček   [ aktualizováno 1. 2. 2018 0:43 ]
    V termínu od 12. do 19. ledna se naši sedmáci vydali na tradiční lyžařský kurz na Klínovec, který pořádáme ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec. Letos se bohužel přihlásilo málo dětí z jedné sedmičky a tak přišla na řadu spolupráce s další děčínskou školou a to ZŠ Na Pěšině. Panovaly malé obavy, jak si žáci obou škol sednou, ale vše vyšlo nad míru očekávání. Nikdo by totiž nepoznal, že se navzájem neznají a vytvořili náramnou partu, za což jim patří první velký dík.

    Program je již léta ustálen a jelikož nám sněhové podmínky přály, nebylo třeba něco měnit. Po příjezdu se všichni ubytovali a poté si šli půjčit lyžařské a snowboardové vybavení. V pondělí dopoledne se lyžníci rozřadili do výkonnostních družstev a začal samotný program. Začátečníci pilně cvičili základy lyžování a nutno říci, že s parádními výsledky. Už druhý den většina zvládla bezpečně zastavovat a dělat oblouky. Na konci kurzu již všichni sjížděli sjezdovku a vyjeli na pomě nahoru.    
    Druhé a první družstvo brousilo svahy Klínovce o sto šest. Každé družstvo také čekal snowboardový výcvik. Každý si ho užil pod vedením instruktora školy JPK jedno dopoledne a jedno odpoledne. 
    Kromě lyžování a snowboardingu čekalo na žáky spoustu dalších aktivit, seznámení s pravidly pohybu na horách a sjezdovkách, zásady první pomoci, hry a závěrečná disco. Kromě ní se všichni nejvíce vyřádili při venkovní vyhoněné a sněhové bitvě i proti učitelům.
    Musím všechny moc pochválit za to, jak ke kurzu přistoupili a jaké výkony předvedli. Po mnoha letech jsem se na lyžáku nemusel ani jednou "rozčílit" a to je ta nejlepší vizitka.. Díky patří i mým kolegům Lucce Lžíčařové, zdravotníku Martinu Charvátovi a Honzovi Dvořákovi z bynovské školy.

Fotky zde