Domů‎ > ‎

Lyžák jako z Mrazíka

přidáno: 24. 1. 2019 2:18, autor: David Strejček   [ aktualizováno 24. 1. 2019 2:18 ]
    I letos jsme opět ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec vyrazili na lyžák. Bohužel byl o kurz tak velký zájem, že se na všechny nedostalo, což mě velmi mrzí... Nakonec vyrazilo rekordních 38 žáků ze sedmých tříd. Po příjezdu na nás všechny čekaly hromady sněhu (za deset let, co na Klínovec jezdím, si tolik sněhu nepamatuji).
    Obrovská sněhová nadílka nám však nepřinesla pouze radosti, ale i starosti. Lyžařský areál byl první den zcela mimo provoz, druhý den nám pustili alespoň vlek pod hotelem a až od středy byl částečně v provozu areál celý. Museli jsme tedy upravit léty prověřený a zaběhlý program.
    Co se vyžití dětí, o nic nepřišly. Velmi nás potěšilo, že z 18 žáků, kteří neuměli lyžovat, to nakonec zvládli všichni a doufejme, že se jim to zalíbilo a na lyžování nezanevřou ani po kurzu. Kromě výuky lyžování probíhala i výuka na snowboardu, která také měla vesměs pozitivní ohlas. 
    Lyžák ale není jen o ježdění na sjezdovkách. Večery byly naplněny jak vzdělávacími přednáškami na téma bezpečného pohybu na horách, deset pravidel FIS a první pomocí, tak zábavnými hrami a poslední večer pořádnou diskotékou, kterou si všichni parádně užili. Nebýt třech menších zranění, byl by letošní kurz naprosto bez problémů. Děkuji všem kolegům, jmenovitě Lucce Lžíčařové, Radku Špátovi a Martinu Charvátovi a samozřejmě i všem lyžařům a snowboarďákům za super kurz.

Fotky zde.