Domů‎ > ‎

Malá kopaná

přidáno: 19. 10. 2015 23:12, autor: David Strejček   [ aktualizováno 19. 10. 2015 23:12 ]
    Ve čtvrtek 15.10. naše škola již tradičně pořádala okresní finále v malé kopané pro 6. & 7.třídy. Letos se do soutěže přihlásilo šest škol, z nichž my a Kamenická jsme postavili po dvou družstvech. Bez omluvy nakonec nedorazila škola z Varnsdorfu a tak bylo do boje připraveno sedm manšaftů. Ty se rozdělily do dvou skupin, ze kterých první dva celky postupovali do semifinále a medailových bojů.
    Naše béčko se ve skupině postupně střetlo s družstvy Kamenická "A", Na Stráni a Březová. Projevila se nezkušenost našich náhradníků, kteří všechny zápasy prohráli, skončili poslední ve skupině i v celém turnaji. Pro úplnost výsledky béčka: - Kamenická "A" (0:4), - Na Stráni (0:3), - Březová (0-6).
    Úplně jinou hrou se prezentoval "A" tým. Ten měl sice pozici usnadněnou nepřítomností Varnsdorfu, ale i tak se musel o postup poprat s Kamenickou "B" a ZŠ Na Pěšině. Úvodní mač jsme příliš nezvládli, když jsme velmi překvapivě pouze remizovali s bynováky 2:2. Úkol na druhý zápas zněl jasně, musíme vyhrát za každou cenu. Tak se na štěstí i stalo a béčko Kamenické jsme přehráli 2:0 a zajistili si postup ze skupiny z prvního místa. V semifinále nás čekala ZŠ Březová, druhý tým skupiny A. Toto semifinále bylo asi nejnapínavějším utkáním dne, kdy o postupu rozhodoval až penaltový rozstřel, neboť po skončení řádné hrací doby byl stav nerozhodný 2:2. V penaltách jsme jasně dominovali, zachytal nám i gólman a tak jsme slavili postup do finále po výhře 3:2. Ve finále nás čekalo rozjeté družstvo Kamenická "A", které zatím prošlo turnaje bez zaváhání. Svojí dominanci bohužel potvrdilo i ve finále a porazilo nás 3:1 a vybojovalo si postup do jarního krajského finále, kam se bohužel po 5 účastech v řadě za sebou nepodívají naši mladší chlapci. I tak je druhé místo v okrese krásným úspěchem a klukům patří dík za reprezentaci školy.

Fotky zde.