Domů‎ > ‎

LVK Klínovec 2014

přidáno: 6. 1. 2014 10:36, autor: David Strejček   [ aktualizováno 13. 1. 2014 7:54 ]
    V termínu od 5. do 10.ledna jsme se již tradičně vydali na lyžák, který již několik let realizujeme na Klínovci ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec, s nímž máme nadstandartní vztahy a tudíž je vždy o nás skvěle postaráno. Letos však bylo několik komplikací hned od začátku a to především menší počet přihlášených žáků než je obvyklé (24 místo běžných 33). Další nepříjemností bylo počasí, které letošní zimu zimním sportům příliš nepřeje. Po příjezdu jsme však byli mile překvapeni, jak jsou sjezdovky upravené a udržované (denně jezdila nákladní auta se sněhem,který byl nanášen na svahy!!). Díky teplejšímu počasí nás každý den provázelo sluníčko a nádherné počasí.
    Co se týká samotného programu LVK, vytvořila se tři družstva dle úrovně lyžařských schopností, u kterých se pravidelně střídali všichni učitelé. Největší pokroky dělalo samozřejmě družstvo zažátečníků, jenž po třech dnech v pohodě zvládalo i červené sjezdovky, za což jim patří velká poklona. Své lyžařské dovednosti však vylepšili všichni.
    Pro zpestření výuky zařazujeme i snowboardový výcvik pod vedením instruktira z lyžařské školy JPK. Takže každý strávil dva bloky i na prkně. Zdatnější snowboardisté pak měli jedno extra odpoledne jen na snb.
    Kromě výuky na svahu, čekal na žáky i večerní program. Zde se seznámili se zásady pohybu na horách, pravidly FIS, první pomocí, shlédli video o extrémním lyžování a snowboardingu a samozřejmě je čekali i hry na seznámení se, spolupráci a také především pro zábavu.
    Co se týká zdravotních obtíží, nemuseli jsme kromě jednoho naraženého kolena nic řešit a i díky až zárážejícímu skvělému chování všech žáků, jsme si pobyt na horách náramně užili!!!

    Díky patří tedy jak žákům, kteří na konci pobytu dostali pamětní certifikáty a sladkosti, tak i Lucce Lžíčařové, Radku Špátovi a našemu zdravotníkovi Martinovi Charvátovi za hladký průběh kurzu a skvělou atmosféru na něm :)

    V galerii se můžete podívat na fotky, které budou ještě doplněny. Natáčela se i videa, ale ta potřebují ještě zpracovat, tak buďte trpěliví, budou stát za to :)


Více fotek zde