Domů‎ > ‎

OF v malé kopané

přidáno: 2. 11. 2014 9:42, autor: David Strejček   [ aktualizováno 2. 11. 2014 9:42 ]
    Ve čtvrtek 30.10.  naše škola pořádala okresní finále v malé kopané pro žáky 6. a 7. tříd. Do turnaje se přihlásilo sedm škol z Děčína. Los určil, že jsme se v základní skupině potkali s celky ZŠ Březová a ZŠ Na Pěšině. Druhou skupiny tvořily základní školy Kamenická, Dr. M. Tyrše, Boletice a Gymnázium Děčín.
    Jelikož jsme byli v roli spolufavorita dne, nečekalo nás nic lehkého. Jako první se nám postavili hráči Březovky. Zápas pro nás začal vydařeně, když jsme se brzy ujali vedení 2:0, poté se proti nám kopala desítka, čehož soupeř využil a snížil na 2:1. Do poločasu jsme však vsítili další dvě branky a vedli již 4:1. Ve druhé půli jsme přidali již jen góly dva a radovali se z dobrého vstupu do turnaje a vítězství 4:1.
    Druhým vyzyvatelem nám byla bynovská ZŠ Na Pěšině. Tento mač se nám vydařil ještě lépe a suverénně jsme zvítězili 11:1!!! To nám zajistilo jasné vítězství ve skupině a lepší výchozí pozici v semifinále.
    V tom na nás čekal druhý tým vedlejší skupiny, konkrétně Tyršovka. Po lehce nervózním začátku jsme však utkání zvládli a s přehledem vyhráli 3:0 a postoupili do finále.
    Finálovým soupeřem nám dle předpokladů byla ZŠ Kamenická. Kluci již nedopustili rozpačitý semifinálový start a brzy si vypracovali vedení 2:0, které je značně uklidnilo. V druhé půli padlo na obou stranách po jedné brance a po závěrečném hvizdu bylo skóre 3:1 v náš prospěch.
    Naplnili jsme tak očekávání a s přehledem jsme postoupili stejně jako v minulých ročnících do jarního krajského finále s celkovým skóre 23:3!

Našimi nejlepšími střelci byli:
        Martin Pytlík (8 gólů), Venca Sejk (4 góly), Pepe Sýkora a Jára Dyrynk (3 góly), Fáfa Galamba, Vojta Sádecký a Radim Rygar (po 2 gólech).

Všem patří velká gratulace a velký dík za skvělou reprezentaci školy.