Domů‎ > ‎

Postup do kraje

přidáno: 26. 4. 2017 4:43, autor: David Strejček   [ aktualizováno 27. 4. 2017 12:53 ]
    Během deštivé středy 26.4. si naši fotbalisté z 8. a 9. tříd vybojovali postup do krajského kola v malé kopané. Tento turnaj již několik let pořádá naše škola a ani letos tomu nebylo jinak. Naši borci měli poslední šanci napravit svá letošní fotbalová vystoupení, která nebyla nic moc a povedlo se! Jak se postup rodil?
    V prvním utkání nás čekal tradiční rival ze ZŠ Kamenická. Do mače jsme vstoupili lépe my, když se po pěkné akci trefil Jára Dyrynk a o chvilku později parádně zakroutil svůj rohový kop Radim Rygar a zvýšil na 2:0. Bohužel ještě do poločasu jsme neuhlídali dvě standardní situace a dva rohy znamenaly srovnání na 2:2. Druhý poločas již nebyl tak brankově bohatý a tak jsme po druhé trefě v zápase Járy Dyrynka mohli slavit první vítězství v poměru 3:2.
    Druhým soupeřem nám byli hráči ZŠ Na Pěšině. Naši borci byli jasnými papírovými favority, čemuž však neodpovídal bezbrankový poločasový výsledek. Naštěstí po přestávce kluci našli svou střeleckou formu a po brankách Míry Šrajbra, Vojty Žáka a dvou trefách Milana Štefana, jsme jasně zvítězili 4:0.
    Poslední, kdo nás vyzval a ještě nám mohl sebrat postup, byli kluci ze ZŠ Dr.M. Tyrše. Na našich bylo vidět odhodlání turnaj vyhrát, ale i tak první půle skončila bez branek. Poté se po úniku krásně trefil Míra Šrajbr a postup byl blízko. V poslední minutě jsme však opět neubránili standardní situaci a Vrchličák vyrovnal na konečných 1:1.
    To nám již ale nemohlo sebrat radost z prvního místa a postupu do krajského kola, kde budeme klukům držet pěsti. Všem hráčům patří velký dík za obrovské nasazení a bojovnost.