Domů‎ > ‎

Postup v malé kopané

přidáno: 16. 4. 2015 5:17, autor: David Strejček   [ aktualizováno 16. 4. 2015 5:18 ]
    Ve čtvrtek 16.4. jsme již tradičně pořádali okresní finále v malé kopané pro 8. a 9. třídy na umělé trávě městského stadionu. Letos se přihlásilo osm družstev, která byla rozdělena do dvou základních skupin.
    Naši kluci narazili ve skupině B na ZŠ Dr.M. Tyrše, ZŠ Boletice a Gymnázium Děčín. Skupinu A tvořila mužstva ZŠ Na Stráni, ZŠ Bynov, ZŠ Kamenická a Gymnázium Rumburk.
    V zahajovacím utkání jsme změřili síly s Vrchličákem. Ten vkročil do turnaje lépe než my a brzy se ujal vedení 1:0. Naštěstí jsme se vzchopili a góly Matěje Šmalcla a Dana Urbana obrátili zápas v náš prospěch. Výkon to však moc přesvědčivý nebyl a tak přišla již tradiční promluva do duší od trenéra Toma Vlasáka...
    Druhý mač jsme čelili ambicióznímu celku Gymnázia Děčín. Průběh zápasu byl zcela totožný s prvním. Dostali jsme celkem rychlou branku, ale vzápětí jsme utkání otočili. Nařízenou penaltu proměnil Radim Příhonský a již druhý vítězný gól vsítil Dan Urban. Toto vítězství nám již zajistilo postup do semifinále.
    Do posledního klání jsme tak mohli nastoupit s klidem. Projevilo se to i na výkonu, když kluci hladce přehráli Boletice poměrem 10:0. O branky se postarali Matěj Šmalcl, Dan Urban, David Svaljavčík (po dvou gólech) a Dominik Nový, Radim Příhonský, Adam Fanta a Samuel Jano (po jedné brance). Skupinu jsme tedy bez ztráty bodu opanovali.
    V semifinále nás vyzval druhý tým skupiny A a to Gymnázium Rumburk. Naši borci povzbuzeni vysokou výhrou nad Boleticemi utkání zvládli bez komplikací a brankami Urbana a dvěma Šmalcla postoupili do finále výhrou 3:0.
    Naším již tradičním finálovým sokem nám byla Kamenická, která také vyhrála svou skupinu a přešla přes semifinále. Duel to byl značně vyrovnaný. Časem jsme získali herní převahu, která vyústila ve vedoucí gól Dana Urbana. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, i když jsme soupeře do vyložených šancí nepouštěli, nic nebylo jasné. Klid na naše kopačky vystřelil těsně před koncem pojišťovacím gólem Matěj Šmalcl a bylo jasné, že i letos turnaj vyhrajeme.
    Povedlo se tedy to, co jsme si přáli a starší kluci postoupili na krajské finále, kam doprovodí i naše mladší borce, kteří si vybojovali postup již na podzim. Klukům patří velká gratulace a přejeme jim, aby se zadařilo i 30.dubna v Teplicích...

Fotky zde