Domů‎ > ‎

Přehazovaná

přidáno: 26. 11. 2015 9:43, autor: David Strejček   [ aktualizováno 26. 11. 2015 9:51 ]
    Ve čtvrtek 26.11. proběhlo okresní finále v přehazované pořádané ZŠ Březová. I letos se zde sešel velký počet škol (11) a tedy i velká konkurence. Již tradičně jsme patřili k nejmenším týmům, ale to našim děvčatům nebylo překážkou v podání parádních výkonů.
    V naší skupině na nás čekala družstva pořádající ZŠ Březová, ZŠ Želenice a ZŠ Boletice. V prvním duelu nás vyzvala děvčata Březovky, která patřila také k těm vzrůstově menším. V prvním zápase se projevila nervozita děvčat a tak byl k vidění velmi vyrovnaný boj, který lépe vyzněl pro nás a v kapse byla první, velmi těsná výhra 16:14.   
    holky se tak dostaly do laufu, ze kterého nás ale rychle vyvedly reprezentantky Želenic, jenž nás jasně porazily 15:6. Bylo tedy jasné, že si to o postup z druhého místa rozdáme s výškově mnohem většími děvčaty z Boletic. Naše holky však podaly velice srdnatý a bojovný výkon a slavily výhru 15:11 a tedy i postup do semifinálové skupiny!
    V té na nás čekaly favoritky z Gymnázia Děčín a ZŠ Bynov. Gymnázium až příliš suverénně potvrdilo svou roli a nadělilo nám nelichotivého kanára 15:0. Útěchou nám může být, že pak gympl celou soutěž ovládl... Naděje na medaili však žila dál. stačilo porazit bynovská děvčata, která byla ovšem opět mírnými favoritkami. Do stavu 10:10 jsme je však pěkně proháněli. Na konci rozhodly individuální chyby a Bynov slavil po vítězství 15:10 postup do boje o bronzové medaile. Pro nás tedy turnaj skončil krásným děleným pátým místem, což by před začátkem čekal málo kdo. Měli jsme i pozitivní ohlasy na naší hru s výškovým handicapem.
    Nezbývá mi, než holkám moc poblahopřát a poděkovat za příkladnou reprezentaci naší školy. Konkrétně se o super výsledek zasloužila Majda Andrlová, Terka Procházková, Verča Bednářová, Maruška Urbánková, Nelča Dvořáková, Darča Smetanová, Janča Lukešová, Monča Knesplová a Verča Zalabáková.

Pár fotek zde.