Domů‎ > ‎

Silový pětiboj

přidáno: 8. 5. 2015 4:45, autor: David Strejček   [ aktualizováno 8. 5. 2015 4:46 ]
    Ve čtvrtek 7.5. jsme uspořádali soutěž v Silovém pětiboji, která měla zhodnotit a uzavřít realizaci projektu posilovny na naší škole. Do soutěže bylo přihlášeno 10 chlapců z 8. a 9. tříd a 8 chlapců ze 6. a 7.tříd. Na naše siláky čekalo pět disciplín zaměřených na různé svalové skupiny. První byla výdrž ve shybu, poté dřepy s medicinbalem a první část uzavřel vznos nohou na žebřinách. Poté se všichni přemístili do multi, kde čekalo zdravé občerstvení, které připravila paní učitelka Helča Dušičková se svými pomocnicemi. Po občerstvení následovala prezentace o složení potravy. Když všem slehlo, přemístili jsme se do posilovny, abychom pokračovali ve zbývajících dvou disciplínách. A to cvik na prsa a záda na posilovací věži. 
    Na každém stanovišti byli kluci obodováni podle umístění v každé části a celkové výsledky byly součtem všech dosažených bodů.
    V mladší kategorii zvítězil s přehledem Venca Sejk, druhé místo vybojoval Jirka Dimitrov a třetí pozici urval Michal Pešek. Mezi staršími vítěz tak jasný nebyl, schodného počtu bodů dosáhl Adam König a Luky Vosecký, takže o vítězi rozhodl počet vítězství v jednotlivých disciplínách. V tomto ohledu byl úspěšnější Adam, který se tak stal celkovým vítězem. Třetí místo vybojoval Bert Weis.
    Celkově se Silový pětiboj moc vydařil, kluci ze sebe vydali úplné maximum a předvedli výborné výkony. Za to jim patří velký dík. Díky i paní učitelce Dušičkové  za chutné pohoštění.

Fotky z akce zde