Domů‎ > ‎

Smolný basketbal

přidáno: 6. 3. 2019 2:23, autor: David Strejček   [ aktualizováno 6. 3. 2019 2:23 ]
    Poslední únorový den se na ZŠ Dr.M. Tyrše konalo okresní finále v basketbalu starších chlapců. I naše škola se zapojila do bojů o postup na krajské kolo, ale bohužel neúspěšně...
    Konkurenty nám byly týmy ze škol Dr.M. Tyrše, Rumburku, Varnsdorfu a superfavorit ZŠ Komenského.
    Úvodní utkání nás svedlo do boje s Varnsdorfem. Lépe jsme začali my, když jsme se rychle ujali vedení, které jsme v podstatě drželi až do konce. Minutu před koncem se ale díky našim laciným chybám dostali hosté do vedení 11:10. V posledních vteřinách na sebe vše vzal náš suverénně nejlepší hráč, Šimon Průša, který byl s klaksonem faulovám a mohl házet dva trestné hody. Proměnění obou by znamenalo naše vítězství. To se bohužel nestalo, ale jedna proměněná šestka poslala zápas do prodloužení. Tam naši borci selhali a Varnsdorf nás porazil 18:13.
    Druhý mač proti Komenčáku, který tvořili pouze baskeťáci, měl jediný cíl a to neutrhnout si ostudu a příliš velkou prohru. Komenčák svou roli potvrdil a jasně nás přejel v poměru 33:6. I tak jsme s ním uhráli nejlepší výsledek ze všech zúčastněných mužstev.
    Pokud jsme chtěli pomýšlet na medaili, museli jsme zbývající dva zápasy vyhrát. První překážkou byl domácí Vrchličák. Opět jsme do utkání vstoupili skvěle, celý zápas jsme vedli. V posledních vteřinách jsme ale opět hloupě faulovali a protivník proměnil oba své trestné hody a po tuhé bitvě zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 7:6, což opravdu zamrzelo.
    V posledním utkání s týmem, který zatím také nevyhrál, Rumburkem, šlo tedy o to, neskončit poslední. To se nám naštěstí podařilo, když jsme tým z výběžku přehráli 18:13 a celkově tedy obsadili čtvrté místo.
    Hochům nelze upřít snaha a bojovnost, ale chtělo by to lépe plnit pokyny a vyvarovat se zbytečným faulům a hloupým chybám, které nás stály medaili. Vyzdvihnout musím znovu výkon Šimona Průši, který se postaral téměř o všechny naše body a byl jasným lídrem Máchovky.