Domů‎ > ‎

Sporťák 2014

přidáno: 26. 5. 2014 12:03, autor: David Strejček   [ aktualizováno 4. 6. 2014 1:57 ]
    Ve dnech 26. - 30. května jsme se s dvacítkou našich žáků vydali na sportovní kurz, který pořádáme druhým rokem ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec, se kterým máme nadstandartní vztahy a vždy je o nás náramně postaráno.
    Bylo tomu tak i letos, i když jediná věc, která nám vůbec nevyšla, bylo počasí. Celý týden bylo zataženo s častým deštěm a ani teplota nebyla dle našich přání. To byl hlavní důvod, proč jsme na místě museli upravovat program.
    V den příjezdu nás čekaly dvě aktivity a to trampolína, kde si každý mohl vyzkoušet své akrobatické dovednosti a slackline, která prověřila naší rovnováhu a koordinaci.
    Druhý den jsme se dopoledne rozdělili na dvě party. Jedna vyrazila na horská kola, druhá se nechala vyvézt s terénními koloběžkami dodávkou na vrchol Klínovce, odkud jí čekal sjezd dolů. Během dopoledne však přišel silný déšť, který znemožnil výměnu aktivit na odpoledne a tak jsme zařadili bazén v přilehlém hotelu Nástup.
    Na výměnu sportovního náčiní došlo tedy až ve středu dopoledne. Jedna skupina vyrazila na kola, druhá lanovkou na německý Fichtelberg. Bohužel viditelnost byla špatná, takže se nám nenabídl jinak parádní výhled do krajiny. Odpolední déšť opět změnil plány, místo sportu se žáci rozdělili do skupin a bavili se pantomimou a skládáním básniček na téma sporťák.
    Čtvrteční dopoledne bylo pro první skupinu ve znamení největšího adrenalinu, neboť nás čekalo lanové centrum. Zde jsme prošli nejprve instruktáží, jak se v lanovém centru pohybovat a jistit a poté jsme se již vydali nejprve na nízké a jednoduché překážky, poté do "prvního patra" a jen ti nejstatečnější i do nejvyššího "druhého patra", které bylo zakončeno parádním sjezdem dolů. Druhá skupina mezitím změřila svojí mušku v lukostřelbě a disc-golfu v přilehlém lese. Odpolední déšť znovu zkrátil program, takže týmové lyže a sprint dvojic s překážkami jsme museli značně zkrátit.
    V pátek dopoledne se obrátily čtvrteční dopolední aktivity, takže nikdo o nic nepřišel.

    Všichni účastníci kurzu obdrželi pamětní certifikát, triko a slevový poukaz do Sportisima. Doufám, že si všichni týden na Klínovci užili a těšíme se na další ročník. Díky patří i Tomovi Vlasákovi, našemu zdravotníkovi Martinu Charvátovi a týmu z Klínovce, konkrétně Kačce, Míše a Zuzce.

Fotky uvidíte tady, videa v sekci Fotky a videa :)