Domů‎ > ‎

Sporťák na jedničku

přidáno: 16. 6. 2019 9:33, autor: David Strejček   [ aktualizováno 11. 9. 2019 2:30 ]
    V týdnu od 10. do 14. června jsme se po loňském kurzu v Itálii opět vydali na sportovní kurz na Klínovec. Ten je zaměřen především na outdoorové aktivity. Celkem se zúčastnilo sporťáku dvacet žáků, z velké většiny deváťáků. 
    Program byl jako vždy bohatý. V den příjezdu proběhl vědomostní běh se zaměřením na otázky o Klínovci a především první pomoci a bezpečném pohybu v přírodě i na silnici. Druhý den se již vytvořily dvě skupiny, jednu čekal celodenní výlet na kolech, který všechny pořádně prověřil po fyzické stránce, druhá část vyrazila na terénních koloběžkách na singletrack a odpoledne sjeli opět na koloběžkách do Německa, kde si vyzkoušeli novinku - fly line. Podvečer proběhla hra zaměřená na orientaci na mapě a v terénu.
    Ve středu se program v podobě kol a koloběžek prohodil, s tím, že podvečer byl volný, aby všichni mohli nabrat dost sil na druhou polovinu kurzu. čtvrteční dopoledne začalo pořádně zostra, soutěží v lukostřelbě a následně disc golfu. Odpoledne jsme se opět rozdělili, část se šla vyřádit na trampolíny a druhá polovina otestovala nejen své fyzické schopnosti, ale i psychickou odolnost na lanovém centru. Odpoledne proběhla čelenkovka o ceny. Velkým zpestřením bylo povídání čechoameričana sloužícího v námořnictvu Spojených států. Vyprávěl nejen zážitky z armády, ale i z běžného života v USA. Žáci vydrželi poslouchat více jak tři hodiny a stále se na něco ptali.
    Pátek opět proběhlo prohození aktivit trampolíny - lanové centrum a poté už jen předání certifikátů a vyhlášení nejlepších účastníků, neboť celý sporťák se bojovalo o body, které rozhodly o vítězce. Tou se stala Janička Krejčíková. 
    Všichni ale makali na sto procent, nikdo neremcal, nikoho jsme za celou dobu nemuseli napomínat a díky tomu jsme si sporťák užili všichni jako jedna super parta. Za to patří všem obrovské díky. A příští rok opět v Itálii..

Fotky zde.