Domů‎ > ‎

Sportovní gymnastika

přidáno: 15. 3. 2017 3:48, autor: David Strejček   [ aktualizováno 15. 3. 2017 3:48 ]
    Premiérově se naše děvčata v úterý 14.3. zúčastnila okresního finále ve sportovní gymnastice. Obsadili jsme kategorii starších dívek, kde naší školu reprezentovaly Anička Berdarová, Helča Budilová a Kikina Modlitbová. Mladší dívky bohužel nebyly kompletní po zranění Zoe Ledererové a tak se Maruška Urbánková a Lea Šefčíková zúčastnily pouze jako jednotlivkyně a ne jako tým...
    Celé soutěži předcházela příprava, kdy děvčata chodila ve svém volném čase trénovat svoje sestavy a zdokonalovat své gymnastické dovednosti.
    Na všechny závodnice čekaly tři disciplíny a to přeskok, prostná (akrobacie) a hrazda nebo kladina. Z každého cvičení mohla každá závodnice získat maximálně 10 bodů. A jak se dívkám v jednotlivých disciplínách dařilo?

Přeskok:
    Mladší dívky si s přeskokem poradily bez problémů, kdy Maruška získala známku 8,8 a Lea 9 rovných. Bohužel starší děvčata doplatila na to, že si skok nezkusila na místě a nesrovnala se s odlišným odrazovým můstkem, než na kterém trénovala ve škole a ani jedna neustála dopad. Známkami se to promítlo následovně, Kikina a Helča 8, Anička 7,8, což byla hned v první disciplíně celkem výrazná ztráta..

Hrazda / kladina:
    Hrazda vyšla náramně Marušce, která vybojovala krásnou známku 9,5 a ani Lea na kladině příliš nezaostala se svojí druhou devítkou v soutěži. Druhá disciplína vyšle lépe i starším dívkám, když na hrazdě získala Helča známku 9 a Kikina 9,3. I Anička se na kladině dostala na celkem vysoké hodnocení 9,1.

Prostná:
    Závěrečnou disciplínou byla akrobacie. Téměř bezchybný výkon předvedla jak Maruška, tak Lea a shodně si připsali 9,5. Starší děvčata na tom byla o trošku hůře, konkrétně Anička 9,1, Kikina 9,2 a Helča 8,8.

    V konečném pořadí se tedy starší dívky umístily na šestém místě ze sedmi škol. Nutno podotknout, že se nemají vůbec za co stydět a naopak jsem na jejich výkony pyšný a zaslouží si velkou pochvalu jak za snahu přímo na soutěži, tak za píli během přípravy :)

    Fotky zde, videa na našem facebooku.