Domů‎ > ‎

Sportovní kurz

přidáno: 8. 6. 2015 5:46, autor: David Strejček   [ aktualizováno 8. 6. 2015 6:40 ]
    V termínu od 25. do 29.května proběhl již třetí sportovní kurz, pořádaný ve spolupráci se Sportcentrem Klínovec. I tentokrát na nás čekal bohatý sportovní program, plný nevšedních zážitků...
    Novinkou byla bodovací soutěž. Během celého kurzu každým mohl sbírat, ale i ztrácet body a na konci pobytu nám vyšel nejlepší "sporťák", ale nebudeme předbíhat...
    První odpoledne se neslo ve znamení seznámení se s pravidly kurzu a bodováním.Poté první aktivita, kterou byl vědomostní orientační běh se zaměřením na první pomoc a pohybem v přírodě. Na dvojice čekalo celkem 14 stanovišť, kde odpovídaly na jednotlivé otázky. Nebyl tedy důležitý pouze dosažený čas, ale správnost odpovědí. S tímto úkolem si nejlépe poradila dvojice Maruška Andrlová a Petr Moc, druzí byli Týnka Modlitbová s Lukášem Vlčkem a třetí místo vybojovali Barča Vaňhová s Fílou Vaitem.   
    Úterý nás čekal již tradiční program. Jedna parta se vydala na výlet na horských kolech na Ježíškovu stezku a druhá na terénní koloběžky, kdy využili lanovku Jáchymovská a odpoledne je čekal německý Oberwiesenthal.
    Ve středu se obě party prohodily,ale kvůli až moc chladnému počasí, se koloběžkáři odpoledne nepodívali do Německa. Místo toho je čekala zcela odlišná aktivita, konkrétně bungee running. Ten spočívá v tom, že se přivázáni na elastickém laně snažíte doběhnout do co možná největší vzdálenosti. Není tedy pochyb, že o vtipné situace nebylo nouze.
    Ovšem asi největším lákadlem bylo čtvrteční lanové centrum. Na všechny čekalo 13 překážek ve třech výškových stupních. Nutno dodat, že na třetí patro si již netroufli všichni. O to větší uznání ale patří těm, kteří zvládli úplně všechny překážky. Odpolední část programu vyplnila soutěž v lukostřelbě, která prověřila, jak má kdo dobrou mušku a pevnou ruku. Večer se všichni odreagovali v nedalekém bazénu, kde jsme si užili spousty zábavy.
    Páteční dopoledne vyplnila již tradiční soutěž v discgolfu, balení a shrnutí celého společně stráveného týdne. Každý dostal pamětní certifikát, který společně s parádním tričkem a hlavně spoustou zážitků bude všem připomínat týden plný zábavy a pohybu.
    A kdo se tedy stal nejlepším "sporťákem"? Tento titul si vybojoval Albert Weis z 8.B, takže palec nahoru!
    Doufám, že byli všichni spokojeni a těším se na příští rok.

    Fotky zde