Domů‎ > ‎

Sportovní kurz - Itálie

přidáno: 30. 5. 2016 7:32, autor: David Strejček   [ aktualizováno 30. 5. 2016 10:01 ]
    V termínu od 20. do 29.května jsme letos poprvé uspořádali sportovní kurz v Itálii. Naším domovem se na tento čas stal kemp Mare Pineta ve městečku Lido di Spina.
    Začátek kurzu však neodstartoval příliš dobře, když se nám cestou porouchal autobus a my se tak na pět hodin nedobrovolně zdrželi v Rakousku. Pozitivem bylo, že jsem alespoň viděli východ slunce nad Alpami.
    Po opožděném příjezdu nás čekalo ubytování v mobilheimech a seznámení s krásným okolím. Další dny se již odehrávaly na pláži u moře, kde se všichni účastnili sportovních klání za své týmy. Ty byly celkem čtyři a to Sparta, Wolfs, Pica tým a Green team, který ale nikdo nenazval jinak než Hulk (po svém kapitánovi). Postupně se všichni střetli v plážovém fotbalu, beachvolejbale, ringu, basketbale,  brennballu, fyzičku si prověřili při plážovém Spartan race. Aby ale nezahálela ani hlava, uskutečnil se vědomostní běh, kde každý odpovídal na otázky o Itálii. O své nepřišli ani "výtvarníci" při stavbě hradů, a nejen jich, z písku. Samozřejmostí byly nekonečné radovánky v moři. 
    Neskutečnou zábavu jsme si užili i při večerních programech, kdy největší úspěch slavila Miss a Misák kurzu. Ovšem pohlaví se prohodila a o legraci nebyla nouze. Nikdo asi nezapomene na twerk v podání Češpiho...
    Pro výletuchtivé se uskutečnil výjezd do Benátek, který měl také jen samé kladné ohlasy.
    Počasí nám bylo také příznivě nakloněno, když nás zastihla pouze jedna odpolední bouře. Jinak nás celou dobu provázela slunečná obloha. Jedinou kaňkou byla nepříliš povedená kuchyně, ale pizza to jistila. Jen malými nepříjemnosti bylo večerní otravování komárů a bombardování od holubů..:)
    Celkově se sporťák náramně povedl, valná většina se aktivně a se zápalem zapojovala do všech aktivit. Jako vzpomínku si každý odvezl tričko, certifikát a nespočet krásných vzpomínek a zážitků, které jsou shrnuty i v kronice.
    Pro velký úspěch jsme se rozhodli, že sportovní kurz v Itálii se bude střídat ob rok s Klínovcem, takže příští rok se uvidíme tam :)
   
 Všem moc velký dík za příjemný a pohodový kurz Strejda, Vlasy a Dalík :D

    Rozsáhlou fotogalerii naleznete zde a zde. Videa na našem facebooku.