Domů‎ > ‎

Sportovní olympiáda ZŠ

přidáno: 6. 5. 2014 2:35, autor: David Strejček   [ Aktualizováno 6. 5. 2014 5:53 uživatelem Radomíra Kotrchová ]
    V pondělí 5.května se v děčínském aquaparku uskutečnil druhý ročník Sportovní olympiády základních škol. I letos se soutěžilo ve třech sportech, a to konkrétně v plavání, streetballu a beachvolejbalu. Naše škola se samozřejmě zapojila do všech disciplín...

Nejméně se nám dařilo v beachvolejbale, kde nás reprezentovala dvojice Matteo Tia - Terka Nosková. Zde se to očekávalo, neboť pro tento sport nemáme žádné možnosti tréninku, takže šlo spíše o Coubertinovské "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se".

Více šancí jsme měli v druhém míčovém sportu - streetballu. Zde jsme již zaznamenali dílčí úspěchy, když v kategorii 8. & 9. tříd obsadila trojice Ted Röhrich, Dan Horák a Kája Juříčková krásné čtvrté místo. Ještě lépe se ale dařilo žákům 4. & 5. tříd, kde jsme ve složení Magda Andrlová, Patrik Bucek, Zdeněk Kozák a Anežka Kočková vybojovali parádní třetí místo!!

Nejvíce individuálních úspěchů jsme však dosáhli v plavecké části, kde všechny kategorie soupeřily v disciplínách volný způsob, znak, prsa a štafeta.

3. místo vybojovali:

- Renča Zelenková (50m prsa)
    - Láďa Brzobohatý (50m prsa)
    - Brzobohatý, Kopecký, Petr, Kindelmann (štafeta 4x50m volný způsob)

2. místo vybojovali:

- Vojta Holaj (25m prsa)
    - Láďa Brzobohatý (50m volný způsob)
    - Holaj, Galamba, Kadár, Jandl (štafeta 4x50m volný způsob)

A nejcennější 1. místa vybojovali:

- Majda Andrlová (25m prsa)
    - Viki Manzáková (25m znak)
    - Vojta Holaj (25m volný způsob)
    - Matěj Kopecký (50m volný způsob)

Kromě těchto medailových umístění máme i několik super míst v první desítce.

V celkovém pořadí všech osmi zúčastněných škol jsme obsadili krásné páté místo!!! Všem patří velký dík za předvedené výkony.

Fotky z míčových sportů naleznete zde a z plavecké části zde.