Domů‎ > ‎

Vánoční laťka

přidáno: 18. 12. 2014 6:34, autor: David Strejček   [ aktualizováno 18. 12. 2014 22:46 ]
    Ve čtvrtek 18.12. se uskutečnil druhý ročník Vánoční laťky. I letos byl ze stran žáků velký zájem, když se přihlásilo 70 soutěžících. Ti byli rozděleni do čtyř kategorií. Mladší žákyně (6.-7.třída), mladší žáci, starší žákyně (8.-9.třída) a starší žáci.
    V mladších žákyních soutěžilo celkem 17 dívek. Na třetím místě skončila díky lepším pokusům Míša Rychtaříková před Domčou Lukšičkovou se 123 cm. Druhou příčku si vyskákala Anča Berdarová se 126 cm. Suverénkou kategorie byla Míša Murínová, která nakonec skočila 138 cm (!!), čímž přeskočila řadu mladších, ale i některé starší chlapce a brala by medaili ve všech kategoriích mimo  starších žáků!!
    Nejnabitější kategorií byli mladší žáci se 31 skokany. Třetí pozici nakonec vybojoval Tomáš Dohnal před Michalem Rychnovským. Oba skočili 138 cm, takže rozhodoval menší počet pokusů na postupových výškách. Vítězem se stal Michal Moré, který přidal ještě 3 centimetry navíc.
    Naopak nejmenší účast měla kategorie starších žákyň. Sešla se zde konkurence jen 10 děvčat. O to vyrovnanější byl souboj o třetí místo.. Naty Kunclová i Barča Vaňhová skočily shodně 123 cm. Rozhodující byla jediná oprava Barči, která tak skončila třetí za Naty. Kategorii ovládla Terka Nosková se 141 skočenými centimetry.
    Královská kategorie starších žáků svedla pod vysokou laťku 13 chlapců. Bitva o pódiová umístění zde byla velmi urputná a vybičovala kluky k náramným skokům. Třetí místo nakonec vyskákal Adam König se 150 cm, který nestačil pouze na dvojici Dominik Šulc a Láďa Brzobohatý. Láďa s Dominikem svedli neskutečnou bitvu o vítězství, kdy nakonec oba překonali 160 cm!!! Další postupová výška již nebyla překonána ani přes nadějné skoky a tak opět rozhodovaly pokusy. Ty měl lepší Láďa, který bral vítězství a na Dominika připadlo místo druhé. Finálové skoky byly ozdobou celého dne a vyburcovaly ostatní k mohutnému povzbuzování.
    Pódiová umístění byla odměněna diplomem, vítězové si navíc odnesli kvalitní deodoranty. Každý z účastníků navíc obdržel volnou vstupenkou do zábavního parku.
    Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na Vánoční laťce 2014 podíleli. Jak samotným soutěžícím, tak pomocníkům, kteří zapisovali, zvedali laťku, rovnali doskočiště či fotili. Díky patří i Tomovi Vlasákovi a Elen za spoluorganizaci povedeného sportovního dne.

Obsáhlou fotodokumentaci si můžete prohlédnout zde.