Domů‎ > ‎

Vánoční laťka

přidáno: 21. 12. 2016 2:09, autor: David Strejček   [ aktualizováno 21. 12. 2016 22:45 ]
    V úterý 20. prosince se uskutečnila již tradiční předvánoční soutěž naší školy, Vánoční laťka. I letos se přihlásil velký počet soutěžících z celého druhého stupně. Ti byli rozděleni do čtyř kategorií a to mladší dívky a mladší chlapci (6. - 7. třída) a starší dívky a starší chlapci (8. - 9. třída). Nebylo žádným překvapením, že chlapecké kategorie byly zastoupeny mnohem větším počtem soutěžících.
    Kategorii mladších dívek vyhrála Lea Šefčíková (7.A) s výkonem 119 cm před Majdou Andrlovou (7.B) a Eliškou Martínkovou (7.A), které shodně skočily 116 cm, ale rozhodovaly lepší pokusy ve prospěch Majdy. Smutné je, že se ze šestých tříd zúčastnila pouze jedna dívka...
    Mladší chlapci měli konkurenci mnohem silnější. Zvítězil Jára Szymanski (7.A) se 128 cm. Druhé místo vybojoval Fabián Nguyen (7.A) také jen díky lepším pokusům před Radimem Škorničkou (7.A), kteří oba překonali 125 cm.
    Mezi staršími dívkami se rozhodovalo pouze mezi šesti závodnicemi (dívky z 8.A, až na jednu, nedorazili bez omluvy). Vyrovnaný boj o vítězství na svojí stranu nakonec zvrátila Helča Budilová (9.C) se svými 131 cm před svou spolužačkou Kikou Modlitbovou, 128 cm. Třetí místo vyskákala Šárka Zalabáková (9.C) s absolvovanými 119 cm.
    Elitní kategorie starších chlapců byla obsazena nejpočetněji. Před soutěží probíhal slovní boj na facebooku, takže nechyběla pořádná motivace... Nejvíce se nakonec mohl radovat David Šíma (8.B), který skočenou výškou 158 cm všem vypálil rybník. O tři centimetry méně skočil a stříbrnou příčku uzmul Michal Štučka (9.B) a třetí pozici získal Tomáš Sťahel (8.A) se 149 cm. 
    I letos nechyběla dobrá  atmosféra a bojovnost, která se nejvíce ukázala u záchranných pokusů závodníků, kdy všichni mocně podporovali. Všem moc děkuji za účast a předvedené výkony a těším se na další ročník.

    Fotky zde. Podrobné výsledky v přiloženém souboru.
ċ
David Strejček,
21. 12. 2016 2:28