Domů‎ > ‎

Vítězství v malé kopané

přidáno: 16. 4. 2014 5:24, autor: David Strejček   [ aktualizováno 16. 4. 2014 6:25 ]
    V pondělí 14.4. naše škola pořádala okresní finále v malé kopané pro žáky 8. a 9. ročníků. I tentokrát se turnaj uskutečnil na hřišti Sportareálu Děčín. Do turnaje se přihlásilo sedm škol, konkrétně ZŠ Komenského nám., ZŠ Benešov nad Ploučnicí, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Na Pěšině, ZŠ Míru, ZŠ Na Stráni a samozřejmě my.

    Základní část se odehrála ve dvou skupinách, jedné po čtyřech družstev, druhé po třech. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší do semifinále, po kterém následovala utkání o medailové příčky.

    Naši borci byli vylosováni do skupiny s Komenčákem, Benešovem a Tyršovkou. Prvním soupeřem nám byl tým Tyršovky, který jsme celkem hladce porazili 3:1, ale výkon některých jedinců nebyl na takové úrovni, kterou jsme od nich očekávali. K zápasu přistoupili "namachrovaně", což se koučovi Tomáši Vlasákovi vůbec nelíbilo a dal to hráčům jasně najevo v kabině.

    V druhém mači na nás čekal Komenčák, který měl ve svém středu nebezpečného Alexe Meszarose. I tak se nám podařilo vstřelit dva góly, ale úkol hoši zcela nesplnili a dovolili "Messimu" zdramatizovat  klání. Nakonec jsme však vyhráli 2:1 a zajistili si s předstihem postup do semifinále.

    S tímto vědomím jsme se střetli s manšaftem z Benešova. Naši reprezentanti přistoupili velmi nezodpovědně a výsledkem byla jen remíza 1:1, první ztracené body, ale hlavně velké varování před semifinálem, do kterého jsme postoupili z prvního místa v tabulce.

    Tom Vlasák před zápasem o boje o medailové pozice promluvil klukům do duše a dal jim ultimátum. Naši tak vyrazili do boje se Strání jako vyměnění a suveréně ji smetli 5:0, čímž splnili trenérský limit na výsledek, ale především si zajistili finále.

    Ve finále se opakovala bitva ze skupiny proti Komenčáku. I tentokrát se nám podařilo eliminovat nejnebezpečnějšího hráče soupeře a finle jsme zvládli bez větších problémů 3:1. Na tomto úspšchu s podílel Dan Horák, Milan Novák, Martin Kindl, Dominik Vlček, David Sýkora, Adam Fiedler, Dominik Ridl, Michal Tomášek a Lukáš Vlček.

    Moc klukům s Tomem gratulujeme. Bohužel nám moc nepřálo počasí, ale i tak se turnaj povedl.

Fotky z akce najdete zde